Kipi Basic

palnik-na-pellet-kipibasic

 
 

Moc

 

16

 

20

 

26

Cena z VAT 8%

 

3150

 

3330

 

3500

Cena z VAT 23%

 

3590

 

3790

 

3990

 

 

 

 

 

Cechy

Palnik na pellet KIPI Basic 16-26kW
Seria Palników BASIC ( rynnowe)
Palniki BASIC ( rynnowe) są przeznaczone do spalania paliw stałych ( pellet ) o różnych stopniach zanieczyszczenia i różnej granulacji.
Praca palnika jest w pełni automatyczna i nie wymaga ciągłego nadzoru. Spalane złoże jest napowietrzane na całej długości komory spalania.
Palnik ten przeznaczony jest do pracy z kotłami CO na paliwa stałe, a także do niektórych modeli kotłów gazowych lub olejowych z komorą spalania, która umożliwia gromadzenie i wybieranie popiołu, pod warunkiem, że pracują w układzie podciśnienia.
Jest to urządzenie w pełni ekologiczne, gdyż wykorzystuje paliwa ze źródeł odnawialnych. Wyróznia się również małym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.
Palnik wyposażony jest w :
Sterownik- odpowiada on za optymalne dozowanie paliwa, zgodnie z zadanymi parametrami przez użytkownika ale również za bezstopniowe regulowanie jego mocy.
Sterownik może współpracować z termostatem pokojowym pozwala to na utrzymywanie zaprogramowanej temperatury w pomieszczeniach. Sterownik paliwa jest również wyposażony w czujniki temperatury medium kotła i CWU. Do sterownika można podłączyć pompy obiegu CO i CWU.
Osprzęt zabezpieczający – w razie przegrzewania się układu lub zaniku płomienia w komorze spalania odetnie dopływ paliwa. Przerwa w zasilaniu energią elektryczną spowoduje samoczynne wyłączenie dopływu paliwa, pozostała ilość w komorze spalania nie doprowadzi do uszkodzenia urządzenia i urządzeń współpracujących.
SPECYFIKACJA PALIWA
Palnik powinien być zasilany paliwem o następujących kryteriach:

Frakcje

granulat

Średnica

6±1 mm, 8±1mm

Długość

3,15 mm ÷ 40mm

Ilość pyłu

≤1 %

Gęstość nasypowa

≥600 kg/m3

Wilgotność

≤ 10%

Wartość opałowa

16,5 ÷ 19 MJ/kg

Popiół

≤ 0,7%

 
Moc nominalna palników podawana jest dla zastosowania pelletu, który jest wyprodukowany ze specyfiką DIN lub DIN plus. Dla pelletów o innych parametrach spalania, w szczególności o innej kaloryczności, popiołowości i wilgotności moc palnika będzie się różnić najczęściej będzie ona mniejsza.

palnik-na-pellet8

 

Nr Opis
1. Komora spalania i napowietrzania
2. Komora nadmuchowa
3. Kolano przyłączeniowe zasilania pelletem
4. Łącznik rurowy elastyczny - stapialny
5. Podajnik paliwa z zasobnika zewnętrznego
6. Zasobnik zewnętrzny paliwa (opcja)
7. Wentylator
8. Podajnik paliwa do komory spalania (stoker)
9. ZapalarkaObniż koszty ogrzewania olejowego nawet o 70%
- wystarczy zmienić palnik na pelletowy.

peltech.pl

O Firmie

Kontakt

  • PPUH Multi Tech Krzysztof Przyborowski
  • Łódź
  • Krasińskiego 24
  • pon-pt 8.00-20.00
  • sob 9.00-16.00

  • Zadzwoń 505 615 301

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

505 615 301

+48505615301